Kedi SahiplendirmeScottish Straight kategorisinde 86 ilan bulundu.
  • Görünüm
İlan Başlığı YaşCinsiyet Fiyat İlan Tarihi Adres

Scottish Straight

Scottish Straight Sahiplenme Nasıl Yapılır?

Scottish straight kediler sahiplerine çok çabuk alışırlar. Irk olarak çocuklarla iyi geçindiği için çocuklu ailelerin de tercihi konumundadır. Sıcak kanlı sevecen bir yapıda olduğu için hırçınlıkları yoktur. Onunla oyunlar oynayabilir ve size eşlik etmesini rahatlıkla sağlayabilirsiniz. Ayrıca Scottish straight sahiplenme en çok sevilen ve en çok beslenen kedi ırkları arasında bulunmaktadır. Kedinizin tüy ve tırnak bakımına yavru iken başlarsanız onların bir eğlence olacağını kabullenerek huysuzluk da çıkarmayacaktır.

Kedi sahiplenerek hem evinizde bir arkadaş olmasını sağlayabilir hem de bir kediye sığınacağı yer temin edebilirsiniz. Scottish straight kedisinin bakımı ve beslenmesi kolaydır. Kısa tüylü olduğu için tüy dökme mevsimi haricinde tüyler dökülmeyecektir. Ömürleri de 13-15 yıldır.

Scottish Straight Fiyatları Ne Kadar?

 

Scottish Straight kediler sahiplerine çok çabuk alışırlar. Irk olarak çocuklarla iyi geçindiği için çocuklu ailelerin de tercihi konumundadır. Sıcak kanlı sevecen bir yapıda olduğu için hırçınlıkları yoktur. Onunla oyunlar oynayabilir ve size eşlik etmesini rahatlıkla sağlayabilirsiniz. Ayrıca Scottish straight kedisi sahiplenme en çok sevilen ve en çok beslenen kedi ırkları arasında bulunmaktadır. Kedinizin tüy ve tırnak bakımına yavru iken başlarsanız onların bir eğlence olacağını kabullenerek huysuzluk da çıkarmayacaktır.

Kedi sahiplenerek hem evinizde bir arkadaş olmasını sağlayabilir hem de bir kediye sığınacağı yer temin edebilirsiniz. Scottish straight kedisinin bakımı ve beslenmesi kolaydır. Kısa tüylü olduğu için tüy dökme mevsimi haricinde tüyler dökülmeyecektir. Ömürleri de 13-15 yıldır.

Scottish straight ırkına ait olan kediler yavru iken alındığında sahiplerini çok çabuk benimseyecekler ve bulunduğu yere alışacaklardır. Bu kedi türü neşeli ve sevimli olmasıyla tercih edilmektedir. Scottish Straight fiyatları incelendiğinde 1.500lira ile 6.000 arasında fiyat değişikliğine rastlanmaktadır. Kedinin kaç aylık olduğu, cinsiyeti ve özellikleri fiyatları değiştirmektedir. Scottish straight yavru bir kedi sahiplenerek ona sıcak bir yuva olabilirsiniz.

 

Scottish Straight Özellikleri Ve Bakımı Nasıl Yapılır?


Scottish straight İskoçya’da keşfedilmiş olan bir kedi türüdür. İçe doğru kıvrık kulakları ve kendine has oturma tarzıyla dikkat çekmektedir. Kedinin özellikleri olarak sevecen ve sıcak kanlı olduğu görülür. Oldukça zekidirler. Bulundukları ortama çabuk alışarak sahiplerine huzur verirler. Bu kedilerin sahibini kendi seçme özelliği de bulunur. Kendilerini herkese sevdirirler fakat sevgisini kolay belli edemezler.

Scottish straight kedisi topla oynamayı çok sever. Oyuncu bir tarza sahiptirler. Asla yalnız bırakılmamalı ve ilgilenilmelidir. Evde, bahçede rahat ve kolay bir şekilde bu ırkı besleyebilmeniz mümkündür. Yumuşacık tüyleri, tombul yanakları ve güzel gözleriyle oldukça sevimlidir. Çocuklarla arası da oldukça iyidir. Çocuklu aileler rahatlıkla Scottish straight ırkını tercih edebilir. Bakımı da zor değildir. Kısa tüylü olduğu için tüy bakımı kolay yapılır. Haftada 2 kez tüylerini tarayarak daha sağlıklı tüylere sahip olması sağlanmalıdır. Mama seçimini de kedinizi yaşına, cinsiyetine ve yaşam tarzına uygun olarak belirleyebilirsiniz.

 

Kedi