Kedi İlanlarıBritish Shorthair kategorisinde 2757 ilan bulundu.
  • Görünüm
İlan Başlığı YaşCinsiyet Fiyat İlan Tarihi Adres

British Shorthair

British Shorthair, Britanya kökenine sahip kedi cinsidir. Kısa ve kalın tüylü kedi cinsi olan bu kediler göz yapısının yuvarlak ve iri olmasıyla bilinirler.  Bu cinsin bacakları ve patileri kaslıdır. İnsanlara olan sevgileriyle bilinen bu kedilerin Scottish Fold cinsi kedilere göre daha hareketli ve oyuncudurlar. Genel olgunlukları maksimum 5 sene içerisinde tamamlanmaktadır ve ortalama 3 ile 10 kg arasında değişmektedir. Kendi içinde ayrılan British Shorthair ilanlarına sitemiz içerisinde ulaşabileceksiniz. British shorthair beyazbritish shorthair blue pointbritish shorthair golden gibi türlerine ilanlarımıza bakarak ilan sahiplerinden bilgi alaabilirsiniz. Bu ırk kediler son derece zeki olarak tanımlanırlar. İlk bakışta biraz tembel hayvanlar gibi gözükseler de aslında bu onların tamamen uysal oluşlarından kaynaklanmaktadır. British shorthair cinsler aslında epeyce oyuncu kedilerdir. Sahipleri ile oynamayı da severler. Ancak bu oyunculuğu aşırı hareketli şekilde göstermezler. Onları zeki ve uslu olarak düşünmek gerekir, biraz ağır hareket etmeleri de bundandır diyebiliriz. Üstelik evde tek olarak bırakmak konusunda diğer kedilere oranla daha toleranslıdırlar. Bu konuda çekimserlik yaşamanıza gerek kalmaz. Evde yalnız bırakıldıklarında da bu uslu ve ağır hallerini devam ettirirler ve evde hiçbir eşyaya zarar vermezler. Tüm bunlardan hareketle, British shorthair cinsi kedilerin eğitilmeye gayet açık canlılar olduğu ortadadır. Bu kediler kendilerine öğretildiğinde, aldığı komutu yerine getiriyor olacaklardır. Bakımı kolay, eğitilmeye müsait, zeki ve uslu bu canlılarla aynı evi paylaşmak için uyum süreciniz oldukça kısa olabilir. Sizin için on derece ideal bir evcil hayvan olacaktır.

British Shorthair Sahiplenme Nasıl Yapılır?

British Shorthair kedileri sadece ülkemizde değil dünya genelinde ilgi odağı olan kedi cinsidir. Sitemizde bulunan British Shorthair sahiplenme ilanları arasında kendinize ve ailenize uygun olan british kedi sahiplenme yapabilirsiniz. Farklı kullanıcılarımız tarafından yayınlanan British Shorthair yavruları hakkında detaylı bilgileri öğrenebileceğiniz gibi British Kedi fiyat aralıkları içinde bilgi sahibi olabileceksiniz. British Shorthar sahiplendirme için sayfamızda bulunan ilanlara dikkatlice göz gezdirmeniz gerekecektir. British shorthair ücretsiz sahiplenme yapmayı düşünüyorsanız sitemizdeki ilanlara bakmanız gerekiyor. Kullanıcılarımızın bazıları farklı iş gezileri yada yurtdışına yerleşmeleri sebebiyle evcil hayvanlarını sahiplendirme yapmak istemektedir. Siz de bu ilanlara bakarak sahiplenme yapabilirsiniz.

British Shorthair Fiyatları Ne Kadar?

British shorthair cinsi kedilerin fiyat aralıkları oldukça merak edilen diğer konulardan biridir. British Shorthair fiyat farklı kullancılar tarafında değişkenlik göstermektedir. Tüy rengi, göz rengi, yaşı gibi pek çok kritere göre değişkenlik göstermektedir. Nadir bulunan tüy renklerine sahip british kediler diğerlerine göre bir miktar daha yüksek şekilde fiyatlandırılabilirler. British shorthair fiyatları için ilan sahipleriyle irtibata geçmenizi önermekteyiz. Satılık british shorthair ilanları için gerekli ilanlar takip edilmelidir. 

 

British Shorthair Yavru Fiyat Ne Kadar?

Sevimli suratları, güzel tüy yapısı ve minik gözleriyle dikkatleri üzerine çeken British Shorthair yavru kediler çok tercih edilen cinstir. Arama yapan kullanıcıların bir çoğu british shorthair yavru fiyat konusunu merak etmekdedir. Bu kedi cinsi british shorthair yavru fiyatları ile ilgili her gün bir çok ilan yayınlanmakta ve bunun cevabını merak eden kullanıcılarımızın ilan sahipleriyle iletişime geçmeleri en doğru seçenek olacaktır. Sürekli olarak günde yüzlerce yayınlanan British Shorthair kedi türleri siz değerli kullanıcılarımız tarafından en çok aranan kedi türleridir. Sayfamızda birbirinden farklı ilanlar içerisinde bu sevimli dostlarımızın sahiplerine ulaşabileceksiniz.

 

British Kedi Fiziksel ve Karakteristik Özellikleri Nelerdir?

Bu canlılar kaslı ve kuvvetli yapılı vücuda sahiptirler. Kulakları orta büyüklükte olan bu kedi ırkı, yuvarlak bir kafa ve şişkince yanaklarıyla, geniş göğüs ve karnı ile kısa sayılabilecek bacaklarıyla sağlam bir vücuda sahip olduğu görünümünü verir. Oldukça sağlıklı bir ırktır. British shorthair beyaz ve gri renkli tüyleriyle ve bakır ya da sarı renkteki gözleriyle son derece dikkat çekici bir türdür. British fold yada british kedi cinsi ile son derece benzerdirler. Bu canlıların bakımı için bazı kilit noktalara da dikkat edildiğinde birlikte oldukça uyum içinde yıllarca yaşayabilirsiniz.

British Shorthair cinsi kedilerin bazı karakteristik özellikleri de vardır. Bu özellikler onları tercih sebebi yapmaktadır. İlk olarak bahsettiğimiz gibi, uysal yapılarıyla ön plana çıkarlar. Bununla birlikte sakin ve uslu, zeki hayvanlar olmalarıyla bilinirler. Bu sayede evde aşırı hareketli davranışlarda bulunmaz, ev eşyalarına zararı dokunmaz. Tüm bu özellikleri ile eğer varsa diğer evcil hayvanlarınızla da son derece iyi geçinecektir. Ayrıca British kediler çocuklarla da iyi anlaşır denebilir. Yalnızca kucağa alınmaktan hoşlanmayan bu kedi türü, oyuncu yapısıyla çocuklarla da iyi vakit geçirebilir.

 

British Shorthair Yavru ve Yetişkin Kedi Bakımında Nelere Dikkat Edilmeli?

Pek de uzun olmayan tüyleriyle evde bakımı oldukça kolay olan bu sevimli kedilerin bakımı hiç de zor değildir. Dikkat edilecek birkaç hususla birlikte British kedi cinsi uzun yıllar sağlıkla yaşar.

İlk olarak her ne kadar kısa tüylü de olsalar düzenli aralıklarla tüyleri taranmalı ve böylece ölü tüyler vücutlarından uzaklaştırılmalıdır. Tarama aralıklarının gün aşırı hatta haftada iki kez olması yeterlidir. Bununla birlikte bu hayvanların tırnak bakımlarının da yapılması ve tırnaklarının kesilmesi gerekir.

British shorthair yavru ve yetişkin kedilerinizi sıcak havalarda sıcak olmayan su ile yıkamaya da özen göstermelisiniz. Bu cins kedilerin gözlerinde zaman zaman çapak oluşumu gözlemlenebilir. Bu çapakların temizlenmesi ve temizlenirken direkt olarak elinizle müdahale etmemeniz önemlidir.

Yine doğru mama seçimi sağlıklı yaşamlarının devam etmesi için önemlidir. British shorthair cinsi kedinin beslenmesine dikkat edilmesi gerekir. Mide ve bağırsak yapılarının bir miktar hassas olduğu söylenebilir. Bu sebeple evdeki artan yiyecekler kendilerine verilmemeli, mümkün olduğunca ırklarına özel mamalarla beslenmeleri sağlanmalıdır.

Elbette British shorthair cinsi kedinizin düzenli kontrolleri yapılıyor olmalıdır. Zaten bir arada yaşanılan her hayvan ile sağlıkla hayat sürdürmek için onları düzenli kontrol ettiriyor olmak gerekir. Dolayısıyla bu durum British shorthair kediler ile alakalı ekstra bir külfet de değildir. Kediniz için düzenli götürdüğünüz ve acil durumlarda kendisine ulaşabildiğiniz bir veteriner hekim bulmanız en iyisidir. Güzel ve dikkatli bir bakımla kediniz sağlıkla 20 yıla kadar yaşayacaktır.

Bu kediler 7 aylık olduklarında yavaş yavaş kızışma dönemine girer ve bunun sinyallerini verirler. Bu durumda kedinizi çiftleştirmeniz gerekebilir. Aksi takdirde her kedi gibi bir miktar huysuz davranışlarda bulunabilir. Eğer kedinizi çiftleştirmek istememekteyseniz kısırlaştırma yolunu izlemeyi düşünebilirsiniz.

British shorthair kedinizin bakımı için en doğru bilgileri veteriner hekiminizden alabilirsiniz. Kedinizi satın aldıktan ya da sahiplendikten sonra yapılacak ilk iş veteriner hekime götürerek gerekli kontrollerini yaptırmak, herhangi bir şekilde kalıtsal ya da sonradan oluşmuş bir hastalığı olup olmadığını öğrenmek, eğer varsa bu hastalığa göre bakım vermek üzere bilgi almak yerinde olur. Ayrıca yapılması gereken aşıları öğrenmeli, bu aşılar düzenli takip edilmelidir. Kedinizin sağlığına dikkat etmekle, alıştığınız bu canlının uzun yıllar sizin yanınızda kalmasına katkıda bulunmuş olursunuz.

 

British Kedi Özellikleri Ve Bakımı Nasıl Yapılır?

Büyük Britanya kökenli British Shorthair kediler, tam bir ev kedisi olmasıyla ön plana çıkarlar. Son derece sakin, evde birlikte yaşamaya çok uyumlu British kedi cinsi, evde kedi bakmak isteyen hemen herkes için en uygun cins denilebilir. Öyle ki, bu canlılar sizi kendine çabucak alıştıracak ve kendisi de yeni evine uyum sağlamakta zorluk çekmeyecektir. Kısa tüyleri sayesinde tüy dökme sorunu da yaşanmayacağından bakımı da büyük ölçüde kolaydır. Özellikle bir British shorthair yavru kediyi sahiplendiğinizde, henüz yaşama yeni merhaba demiş bu canlı da size çabucak uyum sağlayacaktır.

Satılık Kedi Sahiplenme İlanları